Přeskočit na obsah

Kniha: 151 dní Pacifickou hřebenovkou

Na 151 dní Pacifickou hřebenovkou jsem narazil víceméně náhodou. Měl jsem chuť si přečíst něco o cestování, brouzdal jsem databází knih a z obálky na mne jukla holka s dredama a baťohem. Dredy nemusím, baťoh jo, hlavně, že mají knížku na palmknihach hned ke stažení.

Lucka, aneb holka s bucket listem, má svůj styl. Není to žádná suchařina s přesným popisem kde se má zahnout a kde nabrat jídlo (i když i to se tam najde). Lucka jde do toho po hlavě, nebojí se popisovat emoce, i to, jak byla na začátku naivní a ne úplně připravená. Přesto, nebo spíš právě proto, je to skvělá knížka pro ty, kteří mají obavy někam vyrazit (tím míním i mne).

Nedělá ze sebe žádnou hrdinku, ale zároveň z ní číší spousta inspirující energie a odhodlání. I když je dost možné, že by mi její chování šlo v reálu lehce na nervy, držel jsem jí v knížce celou dobu palce, ať se jí nic nestane, dobře dojde a splní si svůj cíl.

Její druhá knížka 151 dní po evropských stezkách už mne tolik neoslovila. Byla to dost romanťárna, nípání se v citečkách a jestli je lepší zajíček nebo pes. Ale věřím, že si to svou čtenářskou obec taky najde.