Přeskočit na obsah

Údolím Šárky

Celkem 9.24km, nastoupáno 179m, celkový čas 1:53:21

Jsem ostuda. Za celou dobu, co jsem bydlel v Praze, jsem byl v Šárce jenom jednou. Na koupálku. Jediné co si z té doby pamatuji, je ukrutně ledová voda a mraky lidí.

Dneska jsem měl během dopoledne v Praze tříhodinovou pauzu, kterou jsem potřeboval zaplnit. Nákupák? Kino? Sednout si někde na kofolu? Ne, i v Praze se dá tyčkovat. Projdu si údolí Šárky.

Parkuji blízko restaurace Chorvatský Mlýn, kde červená schází z právě opravované Horoměřické ulice do údolí Litovického (Šáreckého) potoka. Ale ne na dlouho. Odbočka do kopce. Slušný stoupáček. Začíná lehce mrholit, ale přes listy to neproprší. Krásná cesta v lese po úbočí. Přestává pršet, aspoň to nebude klouzat. Nahoře na vyhlídce je už modro.

Džbán

U hráze Džbánu si to zkrátím, nahoru k tramvaji a McDonald’s nepotřebuji. Cesta vede dál údolím Divoké Šárky. Skály na obou stranách, menší kameny u cesty. Míjím jenom pár běžců, cykloušů a kočárkářů. Všední dopoledne má něco do sebe.

Za koupalištěm, které vypadá stejně jako před léty, odbočuji na cyklostezku A163. Vede zpět podél Šáreckého potoka. Příjde mi to lepší trasa, než po červené přes Nebušice. Cestička se kroutí podél meandrujícího potoka. Romantika dva kilometry od zastávky tramvaje.

Odbočuji na dřevěný chodníček přes mokřinu. Jsou tu nádherné trávy. A děti na vycházce se školou, co loví v potoce pulce do cedníků, které sebraly doma v kuchyni.

Pěkná procházka, co se dá zvládnout za dvě hodinky, klidně i navečer. Zakončit to něčím na zub v restauraci Chorvatský mlýn by nemuselo být špatné.

Nástup na trasu: Parkovat se dá u restaurace Chorvatský Mlýn, ale nevím, jak moc plno tam bude o víkendu. Nebo busem z Bořislavky. Na zastávku Jenerálka je to odtud kousek (3-5 minut).

Také to jde jít od Džbánu, konečné tramvaje Divoká Šárka.