Přeskočit na obsah

22. – 26. den

22. dubna

Dneska se místo do lesa vydávám na hackaton Digitální Akademie Czechitas. On to tedy není klasický hackaton, že by se tam o něco tvrdě soutěžilo nebo to jelo dokonce přes noc, ale ulejvárna to tedy také není. Za den se týmové dvojice snaží pohnout s datovým projektem tak, aby mohly odprezentovat před ostatními své mezivýsledky na demo night.

My ostatní jsme tu s nimi, aby nezapadly někam do bažin SQL, Pythonu nebo Kebooly. Většinou se ale člověk naučí při mentorování něco nového i sám. Od Ondry z ČSOB, který tam vylepšuje chatbota Kate, mám tipy na analýzu textu v Pythonu. Vojta z Kebooly mne zas upozornil, že se dá dělat podobná analýza přímo s daty v Keboole přes plugin do Geneea.

Nic z toho bych nevěděl, kdybych nepomáhal skvělému týmu Darya & Míša, které zpracovávají podněty a stížnosti Dopravního podniku. Odcházím sice s málo našlapanými kilometry, zato s prima náladou a dobře našlapanou hlavou.

24. dubna

Počasí je opravdu aprílové, šmrncnuté do listopadu. Včera jsem se jenom prošel okolo Litavky, dneska jsem opět v Praze.

Tentokrát jako porotce na krajském kole Středoškolské odborné činnosti. Sedím na uvítání v sále v Domu dětí a mládeže a hlavu si málem vykroutím, jak obdivuji zdobený strop.

Pak nastupují obhajoby. Všechno je zorganizované na jedničku. Projekty jsem si doma několikrát prošel a spolu s ostatními porotci mám připravené otázky. Žádné záludnosti, prostě to, co mne zajímá.

Po prezentacích je krátká porada poroty. O vítězi máme jasno – EcoThinq. Webová aplikace, která na základě dat a machine learningu umí předpovědět kolik zelené energie se v dalších dnech-hodinách v České republice vyrobí. Mělo to myšlenku, bylo to zajímavé i technologicky, inovativní a s přesahem.

Bylo fajn vidět, že soutěžící dali do svých projektů opravdu hodně času i nadšení. Nechápu ty nářky nad mladou generací.

Odpoledne je ošklivě, dalších 5 kilometrů do výzvy nachodím po chodbě.

25. – 26. dubna

Tenhle týden žádné rekordy. Do Lídlu a zpátky. Ale jsme už hrozně blízko tisícovky. To dáme!