Přeskočit na obsah

Stezka Českem – z Aše na jih

Červen 2023

Je to tu! Po všech možných putováních od Prahy na západ i ze severu na jih se konečně odhodlávám na Stezku Českem. Uvažuji o ní už dlouho, ale neodvažoval jsem se na vícedenní přechod neznámou pustinou. Až teď to všechno do sebe zapadlo. Ale nepředbíhejme.

8. – 15. června

Přichází Galavečer – vrchol Digitální Akademie Czechitas. Míša s Daryou dostávají za Analýzu podnětů veřejnosti pro Dopravní podnik hl. m. Prahy cenu poroty za přesah projektu a já od nich dostávám za mentorování knížku o Stezce. S moc milým věnováním. Hltám ji ještě večer, pokračuji druhý den, dokud ji nemám celou přečtenou. Krátké příběhy i popisy tras jsou úžasně motivující, úplně mne to pobláznilo.

Chci jít z nejzápadnějšího bodu na jih. Českým lesem. Pospojovat si konce mých cest na západ. „Ježkovy voči, kde budu spát? A kde se najím? Vždyť tam nic po cestě není!“ Chytá mne z toho lehká beznaděj. „Ale lidi to přece normálně choděj, to přeci musí jít!“ Na mapy.cz si nahazuji možné varianty tras. „Co si tak občas odskočit do Německa?“ Spásná myšlenka. Pět nocí ze sedmi by šlo spát v penzionku. „No a má cenu kvůli těm dvěma nocím venku nosit plnou polní?“ Lehce ladím detaily a konečně se mi vyloupla celá trasa ve své nádheře. Honem zarezervovat všechno ubytování (hurá, všechno klaplo!), vydržet nekonečné dva dny před odjezdem, zabalit (bez stanu, spacáku a karimatky je 28l baťoh až směšně prázdný), ještě se naposled vyspinkat ve vlastní postýlce a … teď už vážně … je to tu, JDU!

16. – 24. června