Přeskočit na obsah

Svatojakubská – Žitavská

Květen – Červen 2024

Dáme v Akci ❤️ za květen týmových 1500 km? Zbývá nám 8 dní a 300 kiláčků. To bude chtít někam vyrazit, procházkama do Lídlu to nedám. Něco jako ta Ohře.

Pátek – Pomrkávám na svatého Jakuba, jestli by se mnou nešel Žitavskou. Prej jo, ale nechce se mu spát pod širákem. Nahazuju v mapách trasu, vychází mi to na cca 5 dní. Nejlíp vyjít v pondělí. Jednak mám docela super spojení na začátek cesty, ale taky by mohlo být jednodušší najít ubytko přes týden, než o víkendu. No jo, ale to je už popozítří! Je po jedenácté večer, zítra zkusím obvolat penziony na první dva dny a uvidím.

Sobota – penzion Eva: „Máme tu školu v přírodě, úplně plno, zkuste to U Skrblíka“.
Penzion Skrblík: „Nemůžu, máme tu školu v přírodě.“ Aha, se školama v přírodě jsem nepočítal.
Penzion Rokytka: „Jo, v pondělí tu volno mám,“ říká milá paní, zapisuje si můj email, aby mi to mohla ofiko potvrdit (a já poslat zálohu). Dobrý, první noc mám. Druhou přidávám přes web. Na třetí nocování se mi v Bakově nedaří nic najít, ale do Mladé Boleslavi je to vlakem i busem kousínek. Kein Problem. Přidám ještě Benátky a v pátém dni už dojdu někam blízko Praze na MHDčko. A je to. Zítra jenom sbalit a v pondělí můžu vyrazit. Jakub souhlasí.