Přeskočit na obsah

Z Hřenska na Křivoklát

Červenec 2022

Letos mám za sebou dvě delší etapové putování – po Svatojakubské cestě do Železné a Husovu cestu. Obě k západní hranici. Mám si střihnout do třetice všeho dobrého a zlého ještě Svatojakubskou-Všerubskou, nebo se konečně odhodlat k přespávání venku a vyrazit na Stezku Českem? Stezka Českem má úplně super komunitu, která si hodně pomáhá, ale přijde mi, že snad každý, kdo se na ní chystal, vyrazil teď, na začátku prázdnin.

No a co kdyby…, co kdyby…

Co kdybych si naplánoval nějakou svojí dálkovou trasu? Abych si prostě zkusil jít několik dní za sebou. Ale chce se mi spát venku, bez sprchy, dělit se o spacák s klíšťaty, mravenci a jinou havětí? Tahat plnou polní? Na to se ještě pořád necítím.

Nápad! Místo mého tradičního směřování na západ bych mohl jít na jih. Z nejnižšího bodu Čech – Hřenska. Mohl bych možná přespávat i u našich. Bydlí na trati Děčín-Praha, kde vlaky jezdí poměrně často. Předběžně ověřuji, že by to šlo, jenom se musíme sladit kvůli hlídání vnoučat. Super.

Začínám dávat dohromady itinerář, varianty tras, přejezdů, ubytování a začíná mi být jasné, že by to mohlo vyjít. I bez stanu a spacáku. Ve čtvrtek (7.7.) to chci probrat ještě jednou s našima, ale zrovna hlídají na chatě. Taky jsem si mohl poznamenat jejich „hlídací kalendář“. Neva, zavoláme si zítra, v klidu.

Vybalím to hned na začátku: „jak jsme se bavili o tom, že bych mohl u vás přespat, tak co kdybych přijel už zítra?“ V klidu probereme kdy tak asi, co budu chtít k večeři a na druhý den s sebou. A je to domluvené. Tuhle praktičnost na našich mám moc rád. Kdybych nebyl jejich syn, tak řeknu, že to mají po mně, ale něco mi říká, že to bude naopak.

Hned se dávám do balení. Tedy spíš do rozmýšlení minimální výbavy. Spodní prádlo a tričko si budu každý den přepírat, tak mi stačí dvoje + jedno čisté/spací. Baťoh má kolem 6.5kg i s 1.5l vody. To je fakt UL. Ne jako Ústí nad Labem, ale jako ultralight. To půjde, na své první putování bez přestávek jsem připraven.